O Oliwie

                                             OLIWA EXTRA VIRGIN TŁOCZONA NA ZIMNO

Na pewno Państwo słyszeli i zaobserwowali o trudnościach jakie przeżywają producenci oliwy, począwszy od rolników i tłoczarni a na sieci dystrybucji kończąc.  Przede wszystkim warunki klimatyczne już kolejny rok zmniejszają zbiory oliwek. To powoduje że jest niedobór oliwek dobrej jakości do tłoczenia oliwy oraz do konserwowania. W tym roku brak oferty jest wręcz dramatyczny.    Pochodnym problemem jest też, że zaczyna się kombinowanie, wprowadzanie na rynek oliw I oliwek niesprawdzonych, albo gaje oliwkowe są wręcz okradane. 

PROSTO Z HISZPANII,  SPROWADZA OLIWY I OLIWKI WYŁĄCZNIE OD STAŁYCH, SPRAWDZONYCH PRODUCENTÓW. TŁOCZARNIE I PRODUCENCI KTÓRZY MAJĄ STAŁA KONTROŁE NAD GAJAMI  I MAJĄ KONTROLĘ CIĄGŁA NAD JAKOŚCIĄ I POCHODZENIEM.  OCZYWIŚCIE NEGOCJUJEMY ZAWZIĘCIE CENY, NATOMIAST JAKOŚĆ JEST DLA NAS ARGUMENTEM PODSTAWOWYM

Jeszcze o AOVE (Aceite de oliva extra virgen czyli oliwa extra virgin tłoczona na zimno)

Uprawa i eksploatacja drzewa oliwkowego sięga niemal 4.000 lat pne. Z bliskiego wschodu rozprzestrzeniło się na cały basen morza śródziemnego. Największa ekspansja miała miejsce podczas Imperium Rzymskiego.

olej
Hiszpańska oliwa extra virgin

Trochę informacji o Oliwie

Drzewo oliwkowe jest najprawdopodobniej najbardziej charakterystycznym eksponatem flory śródziemnomorskiej. Kojarzy się nam z krajobrazem, historią oraz kuchnią regionów położonych wokół morza .

oliwki
oliwki

Owoc czyli oliwkę możemy spożywać samą, przyprawioną, nadziewną, lub wyciskając z niej sok. Jeśli ten sok jest otrzymany na zimno, tylko metodami mechanicznymi, bez dodatków, nie ma żadnej skazy, wtedy mówimy o OLIWIE EXTRA VIRGIN.

Istnieją ślady wykorzystania drzew oliwnych i ich uprawy już 4000 lat pne. W XII wieku pne istniała już eksploatacja i uprawa drzew oliwkowych na Bliskim Wschodzie. Prawdopodobnie była już selekcja owoców w celach spożywczych, kosmetycznych, i używano do lamp oliwkowych.

Ulldecona
oliwne

Natępnie uprawy rozciągneły się na Mezopotamię, Egipt, Bliski Wschód. W końcu uprawy oliwek rozprzestrzeniły się na cały basen morza śródziemnomorskiego. Oliwa była jednym z podstawowych produktów w starożytnej Grecjii i w Imprium Rzymskim. Miała znaczenie religijne, oraz, oczywiście odżywcze i kosmetyczne.

Drzewo oliwkowe jest często wymieniane zarówno w Bibli jak i w Koranie.

oliwki na drzewie oliwnym

W naszych oferujemy oliwy extra virgen z oliwek ARBEQUINA, HOHIBLANCA, CORNICABRA, PICUAL i inne. Producenci, którzy bardzo dbają i uważnie nadzorują swoje plantacje. Posiadają własne tłoczarnie i cały proces zachowuje najwyższe standarty.  Oliwy w naszej ofercie są najwyższej jakości.

PROSTO Z HISZPANII

Czy jesteś osobą pełnoletnią?
Prosto Z Hiszpanii